Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój to miasto położone w Polsce, jest ono uznawane za uzdrowiskowe Miejscowość położona jest w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Miasto założone w 1354 roku, a obecnym burmistrzem jest Aneta Potoczna. Wysokość, na jakiej jest położona Kudowa- Zdrój to 370- 420 m n.p.m.

Z czym kojarzy się Kudowa-Zdrój

Miejsce z pewnością kojarzy się z Parkiem Zdrojowym. Słynna pijalnia wód to ponad 13 ha. Istotnym elementem, który tworzy historię miejsca to znane na skalę światową Góry Stołowe. W Kudowie- Zdrój znajduje się również jedno z najładniejszych sanatoriów.

Atrakcje, ciekawe miejsca

Góry Stołowe – pasmo górskie w łańcuchu Sudetów Środkowych. Ich nazwa wzięła się stąd, że są płaskie, jak stół. W 1993 roku na terenie Gór Stołowych utworzono Park Narodowy Gór Stołowych.

Kaplica Czaszek – jest to zabytek sakralny, który znajduje się w dzielnicy Czermna. Niedaleko, bo około 1 km w odległości od rzeki Czermnicy. Została zbudowana przed księdza Wacława Tomaszka, w latach 1776- 1784. W kaplicy eksponowane są czaszki (np. grabarza Langera, Tatara, czy sołtysa Czermnej i jego małżonki).

Park Zdrojowy – park został założony około 1864 roku przez Juliana Zubrzyckiego. Miejsce to zajmuje powierzchnię 30 ha. W parku znajduje się: tężnia solankowa, dwie fontanny, szpital kardiologiczny im. Józefa Dietla, cmentarz żołnierzy radzieckich, kawiarnia „Parkowa”, cmentarz wojenny z I wojny światowej, pomnik Jana Pawła II. W tym parku również są pomniki przyrody, w postaci modrzewi europejskich. Dodatkową atrakcją dla ludzi kochających zwierzęta mogą być oswojone wiewiórki. Park Zdrojowy dysponuje dla najmłodszych placami zabaw, a dla tych aktywnych sportowo atrakcjami w postaci np. kortu tenisowego. Można spędzić czas w otoczeniu przyrody, a przy tym robić to, co się kocha.

Noclegi

Kudowa-Zdrój to z pewnością miejsce, które warto odwiedzić. Cudowne atrakcje turystyczne zachęcają, sam fakt, że przewidziane zostały też miejsca z myślą o dzieciach. W Kudowie- Zdrój jest wiele miejsc, w których można zarezerwować wygodny i tani nocleg. Dodatkowo ceny są konkurencyjne w stosunku do innych miejsc. Z powodzeniem można spędzić tu również wczasy z rodziną. Noclegi w Kudowie można zarezerwować również z opcją wyżywienia, co jest sporym ułatwieniem, jeśli nie chcemy martwić się o ten ważny aspekt wypoczynku. Nawet jeśli ktoś ma ograniczony budżet z powodzeniem coś dla siebie znajdzie.

https://www.youtube.com/watch?v=E0d6oZQX3lg

Muzeum Zabawek – jest to prywatne muzeum. Powstało ono stosunkowo niedawno, bo w 2002 roku. Na zbiory tego miejsca składają się zabawki historyczne, nawet te ze starożytności. Zbiory to m.in.: szopki bożonarodzeniowe, lalki, talerzyki, zabawki zwierzęta, klocki.

Szlak ginących zawodów – ciekawa atrakcja turystyczna składająca się z kilku drewnianych domków, a wewnątrz nich zostały zrekonstruowane zawody ginące, które mają upamiętniać je.

Aqua Park – atrakcja idealna dla osób, które cenią sobie sport, lubią wszelkie atrakcje wodne i w upalne dni chcą zażyć orzeźwiającej kąpieli wodnej. Park jest na pewno o wiele bogatszy od innych pod względem atrakcji.