Kłodzko

Kłodzko – malowniczo położona perła województwa dolnośląskiego, nie od dziś olśniewa turystów z całej polski i kusi wieloma niezwykłymi atrakcjami. Odwiedzający to miasto na pewno nie będą narzekać na brak ciekawych miejsc do zwiedzania i wypoczynku.

Jednym z tego typu niezwykłych obiektów jest Twierdza Kłodzka. Ta dobrze zachowana fortyfikacja z przełomu XVII i XVIII wieku przyciąga nie tylko badaczy i historyków ale również turystów. Kłodzka Twierdza położona jest na powierzchni trzydziestu hektarów, gdzie zwiedzać można Twierdzą Główną, obwarowania miejskie, umocnienia polowe i wyjątkowo ceniony przez turystów Fort Posiłkowy Owcza Góra – oddolny fort Twierdzy Kłodzkiej składający się na system obronny. 

Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego to niezwykłe i tajemnicze miejsce, ciągnące się przez siedemset metrów, bezpośrednio pod kłodzką starówką. Odwiedzić tam można kilkanaście tematycznych pomieszczeń w których zwiedzający mogą zobaczyć eksponaty dotyczące historii miasta. Kolejną fascynującą atrakcją Kłodzka jest kamienny Most Gotycki na kanale Młynówka. Obiekt spina Wyspę Piasek, stare miasto z rynkiem i twierdzą. Kłodzko zaprasza również do Park Miniatur „Minieuroland”, gdzie na terenie o powierzchni dwudziestu tysięcy metrów kwadratowych, oglądać można, nie tylko miniaturowe rekonstrukcje budowli z całej Europy i Ameryki Północnej, ale również obiekty z terenów dolnego śląska. 

Sprawdź również: noclegi w ZakopanemNOWOŚĆ

Muzeum Ziemi Kłodzkiej natomiast zaprasza spragnionych wiedzy o tym atrakcyjnym i inspirującym regionie. Siedziba muzeum mieści się w barokowym gmachu dawnego konwiktu jezuickiego w Kłodzku. A obfite zbiory tej palcówki wprowadzają zainteresowanych w bogatą, wieloreligijną i wielokulturową tradycją tego regiony. Teren muzeum jest również miejscem koncertów, wystaw plenerowych czy sesji naukowych. 

Kłodzko – poza niezwykłą architekturą, magicznymi miejscami, szeregiem cyklicznych imprez i inspirującą ofertą kulturalną, przyciąga również bogatym pakietem noclegów i hoteli. Wczasy w tym mieście z pewnością będą, zarówno niezapomnianą przygodą, obfitującą w szereg pamiętnych doświadczenia, jak i przestrzenią w pełni zaspokajającą potrzeby wypoczynku i relaksu.

Kłodzko, dzięki swojej unikalnej atmosferze i niecodziennej aurze, pozostawia ślad w sercach odwiedzających go turystów. Bogata oferta turystyczna tego miasta sprawia, że znajdą tu coś dla siebie zarówno starsi jaki i młodsi, osoby oczekujące aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i szukający odskoczni miłośnicy spokoju.